همه دسته ها
  • Categories
        هیچ مقوله ای یافت نشد که با معیارهای شما مطابقت داشته باشد.
   • Manufacturers
         هیچ تولید کننده ای پیدا نشده است که با معیارهای شما مطابقت داشته باشد.
   • Products
         هیچ محصولی یافت نشد که با معیارهای شما مطابقت داشته باشد.
     • Blog
           هیچ پست وبلاگی یافت نشد که با معیارهای شما مطابقت داشته باشد.

          RSS وبلاگ

     تغذیه کودك 6 ماهه تا 12
     شير مادر تا پايان شش ماهگي به تنهايي و بدون اضافه كردن هر نوع غذاي كمكي براي رشد طبيعي شيرخوار كافي اسمت. بعمد از شش ماهگي نيازهاي غذايي شرخوار فقط با شير برآورده نمي شود و بايد علاوه بر شير، غذاهاي نيمه جامد را نيز براي او شروع كرد.
          برچسب ها : تغذیه کودك 6 ماهه تا 12
     تغذیه در 6 ماه اول زندگي
     غذيه انحصاري با شير مادر در 6 ماه اول زندگي براي رشد و تكامل كودک ازاهميت ويژه اي برخوردار است. در مدت تغذيه انحصاري با شير مادر، كودک نياز به مصرف هيچ گونه ماده غذايي و حتي آب ندارد. البته مصرف قطره مولتي ويتامين و ياD+A حاويIU 3033 ويتامين A و IU 433 ويتامين D ضروري است (از روز سوم تا5 ماهگی تولد همزمان با غربالگري هيپوتيروئيدي تا پايان دو سالگي روزانه 20 قطره) و در شرايط بيماري مثل اسهال، مصرف دارو و يا ORS اشكالي ندارد.
     لیست لوازم سیسمونی
     همه ما می خواهیم که نوزادمان در میان سایر نوزادان دیگر بدرخشد ، پس چند راهکار که به کمک آن تصمیم گیری شما ساده تر عملی خواهد شد. با اینکه بعضی از لباسهای موجود بسیار زیبا بنظر می آیند ولی نوزاد شما در آن احساس راحتی نخواهد کرد پس حساسیتتان را در انتخاب ظاهر لباس کم کنید که این امر برای شما بسیار سودمند است. استفاده از پودر شوینده بسیار ملایم تا هیچگونه آسیبی به پوست نوزاد نرساند . استفاده نکردن از لباس سرهمی که پشت آن دکمه دارد ، چون باعث می شود کودک خوابی آرام نداشته باشد. استفاده از لباسهای صد در صد کتان که به پوست کودک اجازه تنفس می دهد ، بویژه در فصل تابستان. لباسهایی را انتخاب کنید که شستشوی آنها ساده، در خشک کن آسیبی به آنها وارد نشود و نیازی به اتو کشیدن نداشته باشند.
     لوازم ضروری سیسمونی نوزادان
     همانطور که می دانید ورود یک نوزاد به خانواده، تغییرات اساسی در زندگی پدر و مادر ایجاد می کند! البته برخی از والدین ممکن است نزدیک بودن تولد نوزاد را پیش بینی نکنند. به همین دلیل، در چند ماه اول پس از تولد نوزادان، پدر و مادران جوان معمولا در مورد تهیه مهم ترین وسایل موردنیاز برای فرزند خود دچار اشتباه می شوند. بنابراین، می توان ادعا کرد که آماده سازی لیست وسایلی که برای نوزاد نیاز است، ایده خوبی خواهد بود! زیرا، آماده ساختن این فهرست، سایر جنبه های مراقبت از کودک را در زندگی زوجین جوان بهبود می بخشد.
     back to top